Domů Obchod Akce Články Fanklub

Kontakt

Technické vybavení domácího studia Robina Hronka

Sonic Foundry Soundforge 6.0

      Toto je SoundForge ve verzi 6.0. Je sice již k dispozici novější, ale pro potřeby Robina Hronka stačí tato verze a i tak nejsou všechny funkce a schopnosti tohoto programu využity.

    Jedná se totiž o profesionální program na nahrávání a stříhání zvuku. Používán je na příklad ve studiích rozhlasových stanic. Můžete v něm stříhat, mixovat a upravovat zvuk přidáváním efektů, nebo čistit zvukové nahrávky ze starých gramofonových desek, aby tam nebyly šumy a praskání.

      V případě Robina Hronka je Soundforge používán hlavně na úpravu zvukových nahrávek před vytvožením hudebního CD, k digitalizaci nahrávek své hudby z magnetofonových kazet s následným vystříháváním chy\b a vyladěním poruch v nahrávce, které mohou být způsobeny pořizováním nahrávky z pomačkaného pásku, nebo ze slepeného páísku v kazetě když se přetrhl apod. Pro práci v Renoise 2.8 se v tomto programu vytvářejí samply.

     Zatím nebyly využity funkce, které na příklad vyjmou zvukovou stopu z videa a otevírání zvuků v MP3 a jejich přilepení k jinému zvuku, je ve stádiu pokusů, protože práce s MP3 není úplně spolehlivá, protože se zvuk může zrychlit, nebo zpomalit. Pokud dáváme dohromady zvuky v MP3 se stejnou rychlostí datového toku, nebo se stejným bitratem, gfunguje to dobře.