Domů Obchod Akce Články Fanklub

Kontakt

Technické vybavení domácího studia Robina Hronka

Renoise 2.8.0.

     Toto je program Renoise ve verzi 2.8, který počátkem Října roku 2012 nahrazuje kompletní studio Robina Hronka. Původní vybavení je zachováno, ale ve spojení se softwarovými syntetizátory ve formě tzv. VSTI Pluginů je možno tvořit téměř profesionálně znějící hudbu.

     Program Renoise je počítačové hudební studio, které pracuje na principu MIDI sequenseru za použití tzv. Samplů, což jsou nahrané zvuky nástrojů, nebo softwarových syntetizátorů - VST a VSTI pluginů. Notový zápis je prováděn do tzv. Paternů, což jsou jakési tabulky, kde každá stopa je jeden sloupec, ve kterém jsou noty s dalšími parametry, které určují dynamiku, nebo efekty.

       Efekty pro celou stopu se přidávají ze sady nástrojů pro práci se stopou a graficky lze  vytvářet automatické ladšění efektů, jako je třeba rezonance, nebo cutoff, kdy nakreslená vlnovka znázorňuje otášení knoflíku na hudebním nástroji při hraní.

   Dají se s tím dělat v hudbě všelijaké věci snadno a celkem i rychle a výsledek může být naprosto perfektní.

     Chcete také skládat hudbu na svém počítači? vyzkoušejte tento program na adrese http://www.renoise.com  , kde lze stáhnout plně funkční demo. Demo je plně funkční pouze v případě, že Vám stačí něco složit. Abyste mohli svoje skladby převést ze speciálního formátu hudby programu Renoise (Soubory s příponou RNS, nebo XRNS), je třeba si tento program koupit. Zakoupením licence obdržíte heslo pro stažení placené verze, kde budete moci svoje dílo převést na běžný zvukový soubor typu Wave (Soubor s příponou WAV) formou vyrenderování. S tím už pak lze dále pracovat.