Domů Obchod Akce Články Fanklub

Kontakt

KAWAI Multitimbral synthesizer K1/II

Obrázek Popis zařízení

Nástroj KAWAI K1/II je symtetizátor typu MultiTimbral. Znamená to, že zvuky nástrojů jsou uspořádány do dvou typů bank pro uložení zvuků. Zvuková banka "Single" obsahuje celkem 64 jednotlivých nástrojů ve dvou oddílech Velké a malé interní banky po 32 nástrojích zařazených pod písmena A,B,C,D a čísla 1 až 8.

Zvuky v bance Multi, která má pouze jednu interní banku (VELKÉ I) jsou tvořeny ze zvuků v Single-bankách.. Na rozdíl od modelu K1 je zde navíc sada bicích nástrojů jako položka systémů MIDI - System MIDI Drum a sada efektů - System MIDI EFF.

Tento nástroj je použit u všech kompozic Robina Hronka od roku 1991 až 1995. V propojení s MIDI seqencerem, nebo počítačem na kterém běží program na skládání hudby, lze tento nástroj plně využít velice jednoduše a tak je doporučován pro začátečníky.

Ukázkou plného využitá tohoto nástroje je album Blustering winds Robina Hronka, kde však bylo použito i několik zařízení které Robinu Hronkovi půjčil jeden z jeho učitelů, kterým však Jean Michel Jarre nebyl, ale byl to někdo kdo připravoval mj. Robina Hronka na studium konzervatoře.

KAWAI K1/II již neumožňuje provoz na baterie, takže je nutné mít vždy s sebou napájecí zdroj a elektrickou zásuvku po ruce. Také je  již třeba připojit nástroj k zesilovači, či k mixážnímu poltu pomocí konektorů buď pro sluchátka, nebo reproduktory. Reproduktory musí končit tzv. Velkým Jackem, nebo použít dva mono-Velký Jack kytarové kabely a u mixážního pultu zabrat dva vstupy a vyladit je jeden zcela do prava a druhý zcela do leva a vybudit je stejně.

Pro plné zobrazení obrázku klepněte zde

Počet zvuků nástrojů:

Počet bicích doprovodů

MIDI rozhraní

 

Polyfonika

64 Single a 32 Multi

0

Vstup, výstup, průchod, 16 kanálů

8 hlasů